Dejte s námi informacím smysl

Daruj správně

Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru
DMS IP na telefonní číslo 87 777.

Cena DMS je 30 Kč,
o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč.


Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru
DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS provozuje Fórum dárců.

 

Aktuální problémy odborného sociálního poradenství
Kvalita v distančních formách poradenství
 
Z.s. InternetPoradna.cz, Katedra sociologie a andragogiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Asociace poraden pro osoby se zdravotním postižením (APZP) si Vás dovolují pozvat na IV. Mezinárodní konferenci internetového poradenství konanou 12. listopadu 2018 v čase od 9 do 17 hodin v prostorech konviktu Uměleckého centra UP (Univerzitní 3, Olomouc).
 
Ta svým zaměřením tentokrát reflektuje vývoj odborného sociálního poradenství a jeho aktuální směřování směrem k distančním formám pomoci, které je nutné akceptovat jako odpověď na současný požadavek interaktivity a dostupnosti služeb.
Protože tento trend klade významné požadavky na kontrolu kvality služeb jak ve formě face to face, tak v distančním prostoru, otevřeme konferenci pohledem na historii, vývoj, perspektivy a problémy poradenství pro OZP v ČR. Dále se budeme věnovat také tomu, jak a čím hodnotit kvalitu odborného sociálního poradenství pro OZP, čímž se dostaneme právě k palčivým otázkám distančního poradenství současné doby. Další hosté se tak budou zamýšlet nad tím, jaké potřeby z hlediska kvality současné distanční poradenství má, jaké požadavky se s digitalizací kontaktů nabízejí a jaké překážky se s ní z jejich pohledu pojí. Prostor bude přitom poskytnut jak organizacím, které se s distanční formou teprve seznamují a učí pracovat, tak těm, které mohou předávat své zkušenosti, a přesto, že internetové poradenství – jako způsob online pomoci klientovi – je v dnešní době poměrně dobře etablované a rozvinuté, stále hledají způsob, jak své distanční služby dále rozvíjet.
 
Přihlášky k aktivní účasti zasílejte do 26. 10. 2018 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Přihlásit lze příspěvek v časové dotaci 30 min. s diskusí, případně workshop v časové dotaci 90 minut (zájemci o workshop k přihlášce připojí požadovaný seznam pomůcek či kancelářských potřeb, např. flipchart, lepící bločky, tužky, propisky, polštářky, apod.).
Přihláška musí obsahovat jméno, příjmení a titul přednášejícího (přednášejících), kontaktní údaje (adresa, email, telefon), organizaci, jejímž jménem bude příspěvek uveden, krátký medailonek přednášejícího a anotaci příspěvku v rozsahu max. 600 znaků.

Přihlášky k pasivní účasti zasílejte do 1. 11. 2018 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , přihlášku najdete zde.

Účastníkům konference bude vystaven certifikát, účast se započítává do dalšího vzdělávání dle § 111 Zákona o sociálních službách.

Vstupné:

Základní vstupné: 650,- Kč/osoba
Snížené vstupné (studenti denního studia do 26 let, poradci poradenského portálu iporadna.cz, držitelé průkazu ZTP/P): 350,- Kč/osoba
 
Aktivní účastníci (přednášející) vstupné nehradí. Více informací na FB, nebo webu https://internetporadna.cz
 

Děkujeme všem, kteří nás o víkendu přišli podpořit na Rally Kachničky 2018!My jsme si akci velmi užili a doufáme, že vy také. 

Akci Rally kachničky podpořili:

Studio DagmaR, Povidla a džemy - Miroslav Janča, Amazonie, Bistrá kráva, Špagetárna, ABJJA, Pivovar Chomout, Pilsner Urquell, Moravské divadlo Olomouc, Plavby Olomouc, Statek Doubravský Dvůr, Lezecké centrum Pajkland, Bajkazyl Olomouc, nakladatelství Portál, Pevnost poznání Olomouc, Laser Arena Olomouc, Divadlo na cucky, Snoezelen Olomouc - multismyslové relaxační centrum, ZP MVCR.

Hlavní cenu daroval Penzion Na Bařinách - víkendový pobyt na Valašsku!

 

  

 

InternetPoradna projektem Andrea jede! pomohla klientce přiblížit se tolik potřebnému automobilu. Za podporu děkujeme nadaci ČEZ!

OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ PROVOZOVÁNÍ SLUŽEB ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM A SENIORY A SOCIÁLNÍ REHABILITACE RESTART VE DNECH 20. 12. 2017 – 1. 1. 2018.

V těchto dnech nejsou služby poskytovány. Děkujeme za pochopení.

Řekněte o nás ostatním

Fotogalerie