Aktuální problémy odborného sociálního poradenství
Kvalita v distančních formách poradenství
 
Z.s. InternetPoradna.cz, Katedra sociologie a andragogiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Asociace poraden pro osoby se zdravotním postižením (APZP) si Vás dovolují pozvat na IV. Mezinárodní konferenci internetového poradenství konanou 12. listopadu 2018 v čase od 9 do 17 hodin v prostorech konviktu Uměleckého centra UP (Univerzitní 3, Olomouc).
 
Ta svým zaměřením tentokrát reflektuje vývoj odborného sociálního poradenství a jeho aktuální směřování směrem k distančním formám pomoci, které je nutné akceptovat jako odpověď na současný požadavek interaktivity a dostupnosti služeb.
Protože tento trend klade významné požadavky na kontrolu kvality služeb jak ve formě face to face, tak v distančním prostoru, otevřeme konferenci pohledem na historii, vývoj, perspektivy a problémy poradenství pro OZP v ČR. Dále se budeme věnovat také tomu, jak a čím hodnotit kvalitu odborného sociálního poradenství pro OZP, čímž se dostaneme právě k palčivým otázkám distančního poradenství současné doby. Další hosté se tak budou zamýšlet nad tím, jaké potřeby z hlediska kvality současné distanční poradenství má, jaké požadavky se s digitalizací kontaktů nabízejí a jaké překážky se s ní z jejich pohledu pojí. Prostor bude přitom poskytnut jak organizacím, které se s distanční formou teprve seznamují a učí pracovat, tak těm, které mohou předávat své zkušenosti, a přesto, že internetové poradenství – jako způsob online pomoci klientovi – je v dnešní době poměrně dobře etablované a rozvinuté, stále hledají způsob, jak své distanční služby dále rozvíjet.
 
Přihlášky k aktivní účasti zasílejte do 26. 10. 2018 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Přihlásit lze příspěvek v časové dotaci 30 min. s diskusí, případně workshop v časové dotaci 90 minut (zájemci o workshop k přihlášce připojí požadovaný seznam pomůcek či kancelářských potřeb, např. flipchart, lepící bločky, tužky, propisky, polštářky, apod.).
Přihláška musí obsahovat jméno, příjmení a titul přednášejícího (přednášejících), kontaktní údaje (adresa, email, telefon), organizaci, jejímž jménem bude příspěvek uveden, krátký medailonek přednášejícího a anotaci příspěvku v rozsahu max. 600 znaků.

Přihlášky k pasivní účasti zasílejte do 1. 11. 2018 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , přihlášku najdete zde.

Účastníkům konference bude vystaven certifikát, účast se započítává do dalšího vzdělávání dle § 111 Zákona o sociálních službách.

Vstupné:

Základní vstupné: 650,- Kč/osoba
Snížené vstupné (studenti denního studia do 26 let, poradci poradenského portálu iporadna.cz, držitelé průkazu ZTP/P): 350,- Kč/osoba
 
Aktivní účastníci (přednášející) vstupné nehradí. Více informací na FB, nebo webu https://internetporadna.cz
 

Řekněte o nás ostatním

Fotogalerie